You are currently viewing Kagami Biraki

Kagami Biraki

W dniach 6-8.01.2023 w Kołobrzegu odbyło się Kagami Biraki – Zgrupowanie ZOKK. Organizatorem tego wydarzenia był klub Kyokushin Karate Kołobrzeg BUNTAI pod wodzą Paweł Falko Sensei. W tym przedsięwzięciu wspierało nas Gmina Miasto Kołobrzeg, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz WebNext. Zgrupowanie odbyło się pod honorowym patronatem Pani Prezydent Anny Mieczkowskiej. Kołobrzeg przez ten weekend stał się stolicą karate kontaktowego, a na to zgrupowanie przyjechało blisko 40 czarnych i brązowych pasów z różnych organizacji. Pięć jednostek treningowych podzielonych było na różną tematykę, ale zgodne z ideą Shin Gi Tai – Umysł, technika, ciało. 

Piątkowe keiko poprowadzili Paweł Falko 4 Dan sensei i Radosław Ambroziak 4 Dan sensei. Sensei Paweł Falko przywitał przybyłych gości oraz przedstawił szczegółowy plan zgrupowania. Po części wstępnej przedstawił techniki kichon koncentrując się na Uke (bloki) i ich interpretacji, oraz dachi (pozycje) a głównie Kiba Dachi (pozycja jeźdźca) i jej praktycznemu zastosowaniu w walce realnej. Sensei  Radosław Ambroziak przedstawił przepisy knocdown karate w trzech aspektach i trzech metodach prowadzenia walki.

Sobota byłą podzielona na 3 jednostki treningowe. Poranną praktykę poprowadził gość specjalnie zaproszony na te zgrupowanie Dominik „Domino” Małkowski Sensei Brazylijskie Jiu Jitsu. Sensei Dominik Małkowski jest bardzo doświadczonym instruktorem i zawodnikiem z ogromną wiedzą, a tą wiedzą z czystą przyjemnością i otwartością się z nami podzielił. Głównym aspektem tego treningu była kontrola przeciwnika w parterze, oraz zastosowanie trzech pułapek żeby przeciwnika „poddać” czyli pokonać.

Środkowy trening poprowadzili Marek Wilusz 4 Dan Sensei i Wiesław Więckowski 4 Dan Sensei. Koledzy z KyokushinKan skoncentrowali się nad przedstawieniem nam Ikken. Sensei Marek Wilusz omówił i przedstawił bazę i wprowadzenie do ikken oraz ćwiczenia wprowadzające. Sensei Wiesław Więckowski poprowadził drugą część na której koncentrowaliśmy się na praktycznym wykorzystaniu energii eksplozywnej Ikken.

Wieczorny trening poświęcony był Jodze. Iwona Kuliś Sempai po przestawieniu idei i czym jest Joga, przeprowadziła 15 minutową medytacje i rozpoczęła trening. Podczas treningu przećwiczyliśmy kilkanaście pozycji rozciągających głównie kręgosłup. Pozycje przedstawione przez Sempai Iwonę uruchomiły w większości nas mięśnie dotąd nam nieznane. 

Niedzielny poranny trening poprowadziła dla nas wyznaczona przez sensei Pawła Falko grupa „Młode Lwy”. Martyna Gralak Sempai, Julia Iwan Sempai, Szymon Dusza Sempai i Aleksander Ambroziak Sempai dowiedzieli się w piątek że będą mieli przyjemność przeprowadzić ostatnią jednostkę treningową. Mieli czas na przygotowanie tej jednostki i omówienie w przerwach między treningami. Głównym tematem tego treningu było przygotowanie pod kumite. Sempai Julia Iwan przeprowadziła rozgrzewkę oraz elementy poruszania się w postawie do walki. Sempai Martyna Gralak zaprezentowała kilka kombinacji, oraz sposób wyprowadzania technik nożnych wzorując się na boksie tajskim. Sempai Aleksander Ambroziak zaprezentował kombinacje kumite wzorując się na topowych zawodnikach takich jak Szymon Olpiński Sensei czy  Valeri Dimitrow Shihan. Sempai Szymon Dusza poprowadził sesję kumite.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji tego zgrupowania Pani Prezydent Annie Mieczkowskiej, która objęła honorowy patronat nad tym wydarzeniem. Panu Robertowi Szpak za pomoc w organizacji zgrupowania. Firma WebNext Franciszek Bonkowski za szybki i sprawny druk certyfikatów pamiątkowych oraz informatorów.

Podsumowując to wydarzenie… To było świetne Kagami Biraki, w Duchu Osu i w otoczeniu Uśmiechniętych Ludzi. Ogrom wiedzy i pozytywnej energii zostanie z nami na cały rok.

 

Dodaj komentarz